Gradski muzej Županja

Radionica o tradicijskoj kulturnoj baštini županjske Posavine

U sklopu 54. Međunarodne smotre folklora u Županji će se 07. ožujka u dvorani amfiteatra Gimnazije Županja održati radionica o tradicijskoj kulturnoj baštini županjske Posavine. Radionica je osmišljena s ciljem poticajnog djelovanja na kulturno–umjetnička društva, udruge i skupine županjskog područja. Stručni predavači predstavit će razne aspekte tradicijske kulture te raznim kulturno-povijesnim prikazima i korisnim savjetima ohrabriti mnoge udruge i pojedince u daljnjem radu. Međunarodna smotra folklora Zagreb na ovaj način želi potaknuti istraživanja vlastitih tradicija te skrenuti pozornost na bogatstvo i raznolikost glazbenih, plesnih i odjevnih tradicija u kontekstu širih običajnih praksi da bi se i na pozornici na kvalitetan način pokazalo bogatstvo i raznolikost ovisno o lokalitetima i užem zavičaju koji se želi prikazati. Na radionici će naglasak biti na interakciji predavača i polaznika; oni će moći postavljati pitanja, dijeliti svoja iskustva i aktivno sudjelovati u razmjeni informacija. Predavači na radionici bit će: Katarina Bušić, Josip Forjan, Tomislav Habulin, Janja Juzbašić i Tvrtko Zebec. Pozivaju se članovi i voditelji kulturno-umjetničkih udruga te svi koji pokazuju interes za tradicijsku kulturu Slavonije da se prijave na radionicu.

Sudjelovanje na radionici besplatno je za sve polaznike.

Za sudjelovanje na radionici potrebno je ispuniti PRIJAVNICU te je poslati mailom na adresu Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite., poštom na adresu Božidara Magovca 17, Zagreb ili faksom na broj 01/6601-619 najkasnije do 4. ožujka.