Gradski muzej Županja

''O njima su priče pričali'' 30 godina benda Opća Opasnost

 

Poznati županjski rockeri, bend Opća opasnost ove godine slavi svoj 30. rođendan. Kao zahvalu za sve što su učinili za grad Županju ali i za glazbenu scenu u Hrvatskoj, kustosica županjskog muzeja Marta Huber osmislila je i priredila izložbu ''O njima su priče pričali''. Od ratnih 90-ih do danas bend je prolazio uspone i padove, ali su ostali vjerni svom prepoznatljivom rockerskom izričaju.

Autorica je prikupila pregršt predmeta te ih izložila u prostoru ''Čardaka''. Tu se mogu vidjeti instrumenti članova benda, mnogobrojne nagrade, diskografija, zastave, majice, suveniri koje su izrađivali fanovi, te brojni drugi. Bend je izveo nekoliko svojih pjesama. Jedna od pjesma je i ''Raduj se cijeli svijete'' koju su izveli sa dječjim crkvenim zborom ''Isusovi biseri'' s kojima su i snimili pjesmu prije nekoliko godina. Predstavljena je i kompilacija Fan cluba Opće opasnosti, ''30 pjesama za 30 godina'' u izdanju Croatia Recordsa. U sklopu izložbe izdan je i katalog ''O njima su priče pričali'' autorice Marte Huber.