Zaviča​jni mu​zej

Stjepan Gruber Županja

NASLOVNA STRANICA

9. „KONJARSKE VATRE“ U ŽUPANJI

U sklopu manifestacije „Kod konjarskih vatri“ nastupio je KUU „Tomislav„ iz Županje s temom prevlačenja vodenice, a potom su članovi Konjogojske udruge „Stari graničari“ održali prezentaciju teme pod nazivom konji brodarski. U nastavku programa članovi Gradskoga amaterskoga kazališta iz Županje izveli komediju „Žak i Miško“, a uloge su igrali: Žak: Marko Debak, Miško: Antun Svirčević, Stojko: Igor Rajković, Meri: Ana Jemrić, Koka: Rosa Leutović, scenografiju potpisuje: Dražen Panjičanin, kostimografiju: Jelena Maričić, šminku: Snježana Puljić, tehniku je vodio: Dejan Hladek, a adaptaciju i režiju potpisuje: Branko Puhek. Zatim je uslijedilo paljenje prve konjarske vatre, a čast je ove godine pripala predsjedniku Konjogojske udruge “Stari graničar“ Vinku Filipoviću i njegovom unuku Lovri Filipović. Potom su članovi Povijesna postrojba Sereženi i članovi Konjogojske udruge “Stari graničari“ izveli prezentaciju paljenje mašala - pokazali način na koji se pokretala dizala uzbuna u vrijeme Vojne krajine. U glazbenom dijelu su nastupili članovi MPS Baće iz Bošnjaka i TS „Salaš“.