Gradski muzej Županja

Izložba ''Djetinjstvo u Županji 60-ih'' u Drenovcima

U srijedu, 23. rujna 2020. godine u 19 sati u dvorani Općinske narodne knjižnice Drenovci otvorena je izložba ''Djetinjstvo u Županji 60-ih''.

U još jednoj plodnoj suradnji i organizaciji Zavičajnog muzeja Stjepana Grubera Županja i Muzeja Cvelferije, u Knjižnici u Drenovcima otvorena je izložba ''Djetinjstvo u Županji 60-ih'', autorice kustosice Marte Huber. Šezdesete godine mnogi nazivaju zlatnim dobom jer dolazi do gospodarskih, kulturnih i društvenih promjena, velikih migracija, baby booma i emancipacije žena… Županja tada od jednog seoskog mjestašca postaje jak industrijski centar, dolazi do modernizacije poljoprivrede, izgradnje komunalne infrastrukture, povećanja životnog standarda i porasta broja stanovnika. Šezdesetih Županja dobiva i prvi dječji vrtić, koji je sagradila tvornica šećera. Osim zanimljivih predmeta, u izložbu je utkano i individualno sjećanje te priče građana koji su pripomogli njezinu ostvarenju. Sukladno važećim mjerama i preporukama Stožera civilne zaštite RH i Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, izložba se može pogledati sve do 8. listopada 2020. godine.