Zaviča​jni mu​zej

Stjepan Gruber Županja

NASLOVNA STRANICA

Izložba "Krpež kuću čuva"

U nedjelju, 23. lipnja 2019. godine u sklopu manifestacije Kod konjarskih vatri u 20.00 sati u Pastoralno-kulturnom središtu župe Mučeništva sv. Ivana Krstitelja u Županji bit će otvorenje izložbe "Krpež kuću čuva", autorice etnologinje Janje Juzbašić. Zavičajni muzej ,,Stjepan Gruber'' u šezdeset i pet godina postojanja osmišljavao je etnografske izložbe koje su najvećim dijelom prikazivale raznovrsne teme iz materijalne i duhovne baštine tradicijskog života županjskog kraja. O kojoj god temi bila riječ, nastojalo se izlagati vrlo dobro očuvane predmete.
Za ovu izložbu odabrana je i postavljena nešto drukčija tema koja prezentira oštećene ili popravljene, poderane i zakrpane predmete. Takvi predmeti u nekoliko manjih tematskih cjelina pokazat će kako se nekad štedljivije i skromnije živjelo.