Zaviča​jni mu​zej

Stjepan Gruber Županja

NASLOVNA STRANICA

Otvorenje izložbe Umijeće šaranja tikvica u Slavoniji

U petak, 05. travnja 2019. godine u 19.00 sati u Muzeju Đakovštine bit će svečano otvorenje etnografske izložbe Umijeće šaranja tikvica u Slavoniji. Izložbu organizira Zavičajni muzej ''Stjepan Gruber'' Županja u suradnji s velikim brojem muzeja diljem Slavonije. U prosincu 2017. godine izložba je predstavljena domaćoj publici u Županji, dok je u svibnju 2018. godine gostovala u Gradskom muzeju u Vukovaru povodom festivala SVI zaJEDNO HRVATSKO NAJ.

Umijeće šaranja tikvica na području Slavonije proglašeno je nematerijalnim kulturnim dobrom Republike Hrvatske rješenjem Ministarstva kulture 2007. godine. Promocija ovog kulturnog dobra izuzetno je važna i odražava se kroz organizaciju raznih prezentacija, izložbi i radionica. Izložba je dokazala produktivnu međumuzejsku suradnju velikog broja muzeja diljem Slavonije i Baranje i zbog toga pozivamo sve zainteresirane da nam se pridruže u petak u Muzeju Đakovštine.

Marta Huber