Zaviča​jni mu​zej

Stjepan Gruber Županja

NASLOVNA STRANICA

Manifestacija ''Europski dani arheologije 2021''

U sklopu manifestacije „Europski dani arheologije 2021“ (od 18. do 20. lipnja)

U sklopu manifestacije „Europski dani arheologije 2021“ (od 18. do 20. lipnja) čiji su glavni organizatori, Francusko Ministarstvo kulture i Nacionalni institut za preventivna istraživanja (Inrap) okuplja niz partnerskih institucija diljem cijele Europe kako bi na popularan i pristupačan način prezentirali arheologiju te podijelili nova arheološka saznanja s javnosti.

Manifestacija se obilježava i prezentira s arheološkim lokalitetima, predavanjima, izložbama, radionicama, predstavljanjima knjiga, projekcijama filmova te prigodnim manifestacijama. Glavni organizator za Hrvatsku je Arheološki muzej Zagreb.

Zavičajni muzej Stjepan Gruber Županja predstavlja se virtualnom izložbom „Za šaku denara“ koja prezentira novac iz fundusa koji je pronađen na arheološkim istraživanjima u rasponu od 2. st. prije Krista pa do kraja razvijenog srednjeg vijeka s ostavom novca pronađenom prije 121 godinu.

Naš muzej se nalazi u društvu 1249 muzeja u cijeloj Europi koji obilježavaju ovu manifestaciju.

https://journees-archeologie.fr/c-2021/lg-en/croatia/Home