Zaviča​jni mu​zej

Stjepan Gruber Županja

NASLOVNA STRANICA

Održana manifestacija "Kod konjarskih vatri''

U nedjelju, 24. lipnja, održana je manifestacija ''Kod konjarskih vatri'' po 13. put za redom.

Manifestacija je započela otvorenjem izložbe ''Čuvali smo granicu na Savi'' u organizaciji Muzeja Cvelferije i ZMSG-a. Nakon toga, uslijedilo je postrojavanje hrvatskih povijesnih postrojbi i svečani mimohod, koncert Šime Jovanovca te uprizorenje dijelova povijesnog romana ''Zmaj od Bosne'' u izvedbi članova KUU ''Tomislav'' Županja i studenta Akademije dramskih umjetnosti Bogdana Ilića. Običaj Dodole uprizorili su članovi KUD ''Josip Kozarac'' iz Posavskih Podgajaca, nekoliko tradicijskih pjesama otpjevala je prva pjevačka konjica ''Sindžir'', a povijesna postrojba ''Serežani'' Županja prezentirala je podizanje uzbune i paljenje mašala. Na kraju, 13. konjarsku vatru zapalila je pročelnica za kulturu i turizam Vukovarsko-srijemske županije, gđa. Marija Budimir.