Zaviča​jni mu​zej

Stjepan Gruber Županja

NASLOVNA STRANICA

Valentinovo u muzeju

U Zavičajnom muzeju u Županji ovogodišnji Dan zaljubljenih obilježen je s učenicima 2. razreda Opće gimnazije u Županji i njihovom profesoricom Danijelom Kegalj. Učenici su nakon uvodnih riječi i pozdrava kustosice Marte Huber, poslušali predavanje o liku sv. Valentina i ljubavnim običajima u Slavoniji. Predavanje je vodio muzejski pripravnik, povjesničar Mateo Obradović. Nakon predavanja, učenici su zaigrali poznati društvenu igru „Pogodi tko“. Ispisana imena ljubavnih parova podijelila su se učenicima - od Mickeya i Minnie Mousea, Vjekoslave i Tončija Huljića, do Marka Antonija i Kleopatre, Franje Ferdinanda i Sofije te niza drugih poznatih pjevača, vladara, sportaša. Zavičajni muzej Stjepan Gruber u Županji u tren se pretvorio u romantično mjesto gdje su prevladavala srca, baloni i čokoladice.